Markizy do okien pionowych

Regionalny Dystrybutor Akcesoriów FAKRO ®

Wrocław | Wałbrzych | Legnica | Jelenia Góra

Solarna VMZ Solar

Solarna markiza pionowa FAKRO VMZ Solar montowana jest na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Zasilana z akumulatorów solarnych nie zużywa energii z sieci elektrycznej - akumulatory są doładowywane poprzez panel solarny. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota (dołączony w zestawie). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie.

Markiza VMZ Solar oprócz standardowego sterowania pilotem góra-dół posiada także system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Przy dużej ilości słońca markiza samoczynnie się rozwija, a gdy jest pochmurno zwija zwiększając napływ naturalnego światła (funkcję czujnika pełni tu panel fotowoltaiczny - w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne).

Markiza FAKRO VMZ Solar wykonana jest z wytrzymałego, odpornego na czynniki atmosferyczne materiału z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej.

W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która zapewnia właściwe jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie rozwiązanie zwiększa jej odporność na wiatr i uniemożliwia przedostanie się insektów do wnętrza (markiza spełnia więc także funkcję moskitiery solarnej). Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego nawet do 220 km/h.

Cena markizy FAKRO VMZ Solar do okien pionowych od 2374,00 zł brutto.

Uwaga: ze względu na wielość konstrukcji wnęk/profili okiennych podanie końcowej ceny możliwe jest tylko po dokonaniu pomiaru przez wykwalifikowaną osobę. Dlatego nie wyceniamy zewnętrznych markiz pionowych na podstawie pomiarów klienta. Ze względów logistycznych sprzedaż i montaż markiz możliwy jest tylko na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska (Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra) oraz zachodniej części Opolszczyzny (Brzeg, Opole).

Markizy okienne zewnętrzne . FAKRO VMZ do okien pionowych . Ceny . Montaż . Wrocław . Legnica . Wałbrzych . Opole