Markizy do okien pionowych

Regionalny Dystrybutor Akcesoriów FAKRO ®

Wrocław | Wałbrzych | Legnica | Jelenia Góra

    Jesteś tutaj:
  • Tkaniny i kolory markiz

Tkaniny i kolory markiz

Materiał markizy wykonany jest z włókna szklanego pokrytego PVC przez co jest zupełnie odporny na warunki atmosferyczne.

Kolory tkanin markiz pionowych FAKRO

Materiały ciemniejsze pozwalają uniknąć efektu rozjaśnienia przez promienie słoneczne. Dodatkowo są bardziej praktyczne w kwestiach utrzymania w czystości. Na jasnych materiałach siłą rzeczy bardziej widoczne są ewentualne zabrudzenia. Markizy w ciemnych kolorach również lepiej absorbują ciepło w porównaniu z markizami jasnymi. Patrząc przez okno z zaciągniętą markizą w ciemnym kolorze nie będziesz także odczuwać efektu oślepiania, jak w przypadku markiz o jasnym kolorze siatki.

Prześwit tkanin

W markizach może zostać zastosowany materiał z prześwitem względnym 1% lub 10%. Który prześwit powinieneś wybrać? Powinieneś zastanowić czy w pomieszczeniu będzie np. stał komputer; czy jest to pokój dzienny czy też sypialnia. Przy 10 % prześwicie kontakt wzrokowy z otoczeniem (patrząc od wewnątrz) jest zdecydowanie lepszy. Prześwit 10% sprawia, że dużo światła wciąć dopływa do pokoju i możesz bez zmęczenia czytać książkę, oglądać telewizję czy robić cokolwiek innego. Prześwit 1% sprawia natomiast, że pomieszczenie jest bardzej zaciemnione, choć pewna mała widoczność pozostaje.

Obydwa rodzaje przeswitów są bardzo skuteczne - różnica jeżeli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem jest naprawdę nikła i wynosi raptem ok. 1-2 °C na korzyść 1% prześwitu. Dlatego montowanie markiz z 1% prześwitem zaleca się jedynie od strony południowej, gdzie zdecydowanie bardziej jesteś narażeny na silne nasłonecznienie. Markizę z 10% prześwitem powinieneś raczej montować od strony wschodniej lub zachodniej.

Oznaczenia kolorów markiz z 10% prześwitem:

088 - popielato-beżowy
089 - grafit
090 - popiel
091 - biały
094 - jasny beż
097 - brąz

Oznaczenia kolorów markiz z 1% prześwitem:

092 - ciemny popiel
093 - biel perłowa

Kolory profili markiz pionowych FAKRO

Profile markizy i markizolety dostępne są w czterech kolorach (brązowy- RAL 8003, biały - RAL 9010, szary - RAL 7022, czarny - RAL 9005).

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów profili markiz z palety kolorów RAL.

Uwaga: ze względu na wielość konstrukcji wnęk/profili okiennych podanie końcowej ceny możliwe jest tylko po dokonaniu pomiaru przez wykwalifikowaną osobę. Dlatego nie wyceniamy zewnętrznych markiz pionowych na podstawie pomiarów klienta. Ze względów logistycznych sprzedaż i montaż markiz możliwy jest tylko na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska (Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra) oraz zachodniej części Opolszczyzny (Brzeg, Opole).

Markizy okienne zewnętrzne . FAKRO VMZ do okien pionowych . Ceny . Montaż . Wrocław . Legnica . Wałbrzych . Opole