Markizy do okien pionowych

Regionalny Dystrybutor Akcesoriów FAKRO ®

Wrocław | Wałbrzych | Legnica | Jelenia Góra

    Jesteś tutaj:
  • Markizy do okien pionowych - dlaczego warto?

Markizy do okien pionowych - dlaczego warto?

Dlaczego warto stosować markizy do okien pionowych? Oto kilka najważniejszych korzyści dla Ciebie z zastosowania tego rozwiązania:

Skuteczne ograniczenie nagrzewania pomieszczeń

Zewnętrzne markizy do okien pionowych to świetna ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym. Tkanina markizy 'łapie' ciepło słońca zanim dotrze ono do wnętrza budynku i odbija je z powrotem na zewnątrz. Skutek: w okresie letnim markiza pionowa obniży temperaturę w Twoim pokoju o 8-10 °C. Dla porównania, najlepsze rolety wewnętrzne ograniczają nagrzewanie jedynie o 2-3 °C.

Dopływ naturalnego światła

Markizy pionowe przepuszczają wystarczającą ilość światła, abyś mógł przebywać w pomieszczeniu bez konieczności sztucznego doświetlania pokoju. Nie ma potrzeby włączania sztucznego oświetlenia jak to może być w przypadku zaciągnięcia rolet wewnętrznych czy zewnętrznych. Markizy FAKRO skutecznie eliminują także wszelkie refleksy, które pojawiają się w pomieszczeniu (i które odbijałyby się od ekranów) - możesz więc swobodnie pracować na komputerze czy oglądać telewizję.

Widok na zewnątrz i ochrona prywatności

Markiza pionowa FAKRO ma prześwit, który nie zasłoni Ci widoku na zewnątrz, a z drugiej strony zapewni prywatność chroniąc przed wzrokiem sąsiadów. W przypadku zaciągniętej rolety zewnętrznej nie zobaczysz co dzieje się na zewnątrz.

Ochrona przed szkodliwym działaniem UV

Markiza zewnętrzna FAKRO ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się we wnętrzu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje ich blaknięcie.

Funkcja moskitiery

Markizy w wersji elektrycznej i solarnej pełnią również funkcje moskitiery. Po opuszczeniu markizy, profile i siatka tworzą ochronę przed owadami i różnego typu insektami. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia bez obawy przed kłopotliwymi skrzydlatymi gośćmi z zewnątrz.

Oszczędność na energii elektrycznej

Nie muszisz już korzystać z niezbyt zdrowego i drogiego w użytkowaniu klimatyzatora. Markizy pionowe w wersji manualnej i solarnej nie zużywają energii z sieci elektrycznej (markiza solarna zasilana jest baterią ładowaną promieniami słonecznymi). Nie musisz płacić wysokich rachunków za prąd!

 

Markizy okienne zewnętrzne . FAKRO VMZ do okien pionowych . Ceny . Montaż . Wrocław . Legnica . Wałbrzych . Opole